خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
آرشیو
شماره ۹۴۵
پژوهشگران کشف کرده‌‌اند آن ناحیه‌ی مغز که قبلاً گمان براین بود که سبب ضعیف شدن پاسخ به استرس می‌شود، در واقع کاری مخالف دارد و مستقیماً سبب به وجود آوردن اضطراب می‌شود. درگزارش یافته‌های خود درشماره‌ی 4 فوریه‌ی 2014 نشریه‌ی Cell،محققان بعد جدیدی به علم اضطراب افزوده‌اند.
جامعه‌ی بین‌المللی و جامعه‌ی پژوهش دندانی آمریکا (IADR/AADR) مقاله‌یی با‌عنوان «ارزیابی شرب و تماس با آب حاوی فلوراید و احتمال شکستگی‌ هیپ: «بررسی همنوا » منتشر ساخته‌اند.
پژوهشگران دانشگاه Lund تدبیری اندیشیده‌اند تاتکنیکی ایجاد کنند که از آن طریق بتوان جریانی التهابی را بررسی کرد که ضمن ایجاد طبیعی دیابت نوع1 در لوزالمعده به وقوع می‌پیوندد و این امکان را فراهم می‌آورد تا زمان واقعی وتصویر‌سازی مکرر غیر‌تهاجمی هر‌یک از جزایر لانگرهانس انجام گردد.
Deep anterior Lamellar Kerato plasty روش ترجیحی پیوند دربیماران نیازمند به درمان است. دالک با استفاده از روش دستی و یا روش Big Bubble صورت می‌گیرد. جراح باید با هر 2 روش کاملاً آشنا بوده باشد تا اگر چنانچه روش B.B جواب نداد روش بعدی را انتخاب نماید.
این تحقیق درمراکز متعدد درمانی فاز۱/۲ درمان توام lenalidomide ,bendamustine dexamethasone هر چهار‌هفته یک‌بار در نزد بیماران مقاوم و یا عود‌شده میلوم‌مولتیپل‌(MM) تحت بررسی صورت‌گرفت.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده‌ی‌آمریکا، استفاده‌ی جدید از Xiaflex (کلاژنازکلوستریدیوم هیستولیتیکوم)را به‌عنوان نخستین داروی مورد‌تأییدFDA دردرمان مردان دچار خمیدگی ناراحت‌کننده‌ی آلت که به بیماری پیرونی Peyronie’s disease معروف است، اعلام کرد.
با‌توجه به پیشرفت تکنولوژی، آزمایش‌های پاراکلینیک (بیولوژی، تصویرنگاری‌ها) بسیاری از اشکالات و ابهامات کم شده و پزشک را در رسیدن به‌تشخیص کمک و راهنمایی کرده است،
یک خانم 45ساله با سابقه‌ی 3‌ماهه‌ی دردهای ژنرالیزه‌ی بدن که به داروهای آنالژزیک پاسخ نمی‌گفت، مراجعه کرد.
بسیاری تجویز مکمل‌کلسیم و ویتامینD را راهکاری گل‌نگر می‌دانند ولی داده‌های مربوط به آثار درازمدت استفاده از مکمل وجود ندارد....
برای تشخیص و درمان بعضی مشکلات مجاری صفراوی و لوزالمعده از راه رویه‌ی آندوسکوپی معده و روده از بالا ازگلانژیو پانکراتوگرافی آندوسکوپیک رتروگراد(ERCP) استفاده می‌شود.
پیش از شروع درمان آنتی‌رتروویرال‌(ART) درآفریقای زیر صحرا ازکوتریموکسازول به مقیاسی وسیع استفاده می‌شود زیرا سبب کاهش نرخ مرگ‌ومیر، بیمارگنی و بستری‌شدن درافراد آلوده به‌HIV می‌گردد.
پژوهشگران‌«چشم‌وگوش» ماساچوست، دانشکده‌ی طب هاروارد، انستیتوی تکنولوژی ماساچوست و بیمارستان عمومی ماساچوست برای نخستین‌بار ثابت کرده‌اند مصرف آسپیرین با وقفه‌ی رشد شوانوم‌های دهلیزی vestibular schwannoma (که نوروم آکوستیک هم نامیده می‌شود) ارتباط دارد.
نتایج یک بررسی مقایسه‌یی گسترده توسط پژوهشگران افتالمولوژی مایو کلینیک حاکی ازآن است که احتمال کوری به‌علت گلوکوم درنسل اخیر،...
نتایج پژوهش‌های محدود در زمینه‌ی ‌بیماری آلزایمر و موسیقی حاکی از آن است که شنیدن نوای موسیقی به طرق مختلف برای افراد دچار آلزایمر سودمند است.
دکتر HOW و همکاران مدارک زیادی به‌دست آورده‌اند که نشان‌می‌دهد افزایش خطر کانسر پستان از هورمون درمانی (HRT) برای همه‌ی زنان...
 بسیاری‌از مشکلات‌جسمی و عادت‌های ناپسندی که در انسان شکل می‌گیرند، ریشه در دوران کودکی و تنش‌های روحی این مرحله‌ی حساس زندگی...
نتایج پژوهش‌های انجام شده حاکی از‌آن است که نشستن به‌مدت زمان طولانی باتعدادی از مشکلات سلامتی همراه است که ازجمله می‌توان از چاقی و سندرم متابولیک نام برد.
اطلاعات کافی درجهت حمایت از وجود مغز نوزاد baby brain وجود ندارد. ازاین اصطلاح برای شرح این تصور استفاده می‌شود که ممکن‌است...
اتیولوژی: علــت بیــــماری ‏Sinus Histiocytosis with Massive  Lymph  Adenopathy(S.H.M.L) ناشناخته می‌باشد، اگرچه تظاهرات...
طی یک بررسی ژنتیک دوقلو‌های بزرگسال و یک بررسی جامعه بنیاد، پیوند تازه‌یی میان مدت خواب و افسردگی گزارش شده‌است. هر‌دو بررسی درشماره‌ی ژانویه‌ی‌2014‌نشریه‌یSleep به‌چاپ رسیده‌است.
گزارش بیماران قابل‌اعتماد نیست
با هر روشی که کاشت‌مو انجام شود برای ۲تا۳ هفته موهای کاشته‌شده رشد‌کرده که این مطلب مؤید گرفتن موهای پیوند‌زده شده بوده و خوشحال‌کننده می‌باشد.
یک پسر بچه‌ی 8‌ساله‌ برای ارزیابی یک توده در خط وسط سطح شکمی قدام زبان ارجاع شد.