شماره ۱۱۴۹

هفته‌نامه ‌«پزشکی‌امروز» در ۲۷سالگی

دکتر عنایت داوودپور،جراح
  • چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 16:49
  • پزشکی امروز
  • 0
هفته‌نامه ‌«پزشکی‌امروز» در ۲۷سالگی

دهم تیرماه‌۱۳۹۶، بیست‌و‌هفتمین سالگرد تولد هفته‌نامه‌«پزشکی‌امروز» که انتشار آن به‌همت والای بانی دانشمند و پرتوان، زنده‌یاد دکتر «فرخ‌سیف‌بهزاد» انجام گرفت را گرامی می‌داریم و به ‌روح پاک آن روانشاد درود می‌فرستیم.

قبل از  تولد این هفته‌نامه، آن مرحوم همیشه آرزو داشت تا برای خدمت به مردم و بخصوص جامعه پزشکی‌ کشور، آخرین اطلاعات و مطالب پزشکی را جمع‌آوری و با ایجاد نشریه‌ای به‌همکاران منتقل‌کند که خوشبختانه این آرزو در دهم تیرماه ۱۳۷۰ برآورده شد.

چند شماره اول به‌صورت ماهنامه و فقط ۴صفحه بود ولی چون مطالب آن‌خیلی موردتوجه همکاران قرارگرفت، به‌زودی به‌صورت هفته‌نامه درآمد و بتدریج به‌صفحات آن اضافه‌شد. او هرهفته باترجمه آخرین اطلاعات و دست‌آوردهای پزشکی و دریافت مقالات همکاران، هفته‌نامه‌«پزشکی‌امروز» را چاپ و به‌رایگان برای ‌تمامی پزشکان درتهران و شهرستان‌ها توزیع‌می‌کرد. اینجانب نظر به‌آشنایی و بعداً دوستی که با آن انسان والا داشتم، شاهد زحمات طاقت‌فرسا به‌ویژه مشکلات مالی او بودم و او برای رفع این مشکلات به‌طور مداوم تلاش و مقاومت می‌کرد. خدا رحمتش‌کند؛ مدت۲۳سال برای انجام این کار زحمت‌کشید و موقعیت‌و جایگاه هفته‌نامه «پزشکی‌امروز» را به‌جایی‌رساند که پزشکان روزهای چهارشنبه هرهفته با بی‌صبری منتظر دریافت آن بودند و فقدان او موجب تأثر و تأسف شدید جامعه پزشکی ایران گردید.

اما پس از پدر، خوشبختانه فرزند خلف و دانشمندش آقای مهندس اردوان سیف‌بهزاد راه پدر را درپیش‌گرفته و باهمان تلاش بارسنگین و توزیع رایگان هفته‌نامه «پزشکی‌امروز» را تاکنون تحمل‌کرده و امیدوارم با یاری خداوند متعال و کمک دستگاه‌های ذیربط و همکاران عزیز، پس از این نیز قادر به ادامه این کار علمی و مفید باشد.

بار دیگر ضمن گرامیداشت بیست‌و هفتمین سالگرد هفته‌نامه «پزشکی‌امروز»، از خداوند بزرگ مسئلت داریم تا روان‌پاک‌بانی و مؤسس آن«زنده‌یاد دکترفرخ‌سیف‌بهزاد» را  شاد و غرق رحمت فرماید و فرزند برومند و لایق او آقای مهندس اردوان سیف‌بهزاد را همواره سلامت، موفق و مؤید بدارد.


ارسال نظر

1 + 4 =

replica audemars piguet replica patek philippe replica breitling watches