شماره ۱۱۶۳

گزارش کوتاهی از تودیع رئیس سازمان نظام‌پزشکی و معرفی رئیس‌جدید

پروفسور محمدحسن کریمی‌نژاد - استاد پاتولوژی و ژنتیک
  • چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت 11:30
  • پزشکی امروز
  • 1
گزارش کوتاهی از تودیع رئیس سازمان نظام‌پزشکی و معرفی رئیس‌جدید

قطره‌قطره است تا تنهاست چون به دریا بپیوست دریاست

انسان‌ها درهر مقام و در هرسن و سال مادامی‌که  به‌تنهایی اقدام‌کنند تنها و یکتا هستند ولی از زمانی‌که به‌جمع  پیوست برحسب تعداد جمعیت و اتفاق آنها قدرتمند و توانا خواهندکرد.

من از بدو آشنایی به مسایل اجتماعی درتلاش  به‌پیوستن به جمع هم‌فکر و هم‌مرام خود بوده‌ام و به‌همین مناسبت از اعضاء جوان و فعال سازمان نظارت برانتخابات دوره چهاردهم حزب زحمتکشان و سپس نیروی سوم بودم و در انتخابات دوره پانزدهم مجلس شورای ملی که منجر به انتخاب چندنفر از کاندیداهای  جبهه‌ملی دکتر مظفر بقایی، حسین مکی، مهندس حسینی، عبدالغدیر آزاد و حائری‌زاده. به‌عنوان وکیل تهران رای آوردند. جبهه ملی را به پا داشتند سهم اندکی  داشتم. این تلاش را از جوانی داشته و هنوز هم دارم و اعتقاد دارم کسانی‌که به‌عنوان بی‌طرف از فعالیت‌های اجتماعی که با زندگی روزانه و پیشرفت و نزول شرایط زندگی، رفاه و کمبودها وابستگی کامل دارد بی‌تفاوت بوده و فقط نظاره‌گر اوضاع می‌باشد. یکی از وظایف مهم زندگی اجتماعی خود را فراموش نموده و شانه از زیر بار مسئولیت اجتماعی خالی می‌نمایند. به‌نظر من شرکت در انتخابات شوراها وظیفه هر ایرانی است که سعی کند کلیه انتخابات به‌درستی و سلامت انجام گیرد. ازبین کاندیداها کسی را که نسبت به دیگران برتری و شایستگی دارد انتخاب کند.

وظیفه اجتماعی و شغلی پزشکان هم ضرورت دارد که درانتخابات نظام پزشکی که وابستگی کامل به حیثیت شغل و کار و زندگی آنان دارد دقیق و هوشیار شرکت نمایند و بهترین را که برای ارتقاء حیثیت پزشکی و ادای وظیفه در این راه بدون توجه به مادیات تلاش و انجام وظیفه می‌نماید انتخاب نمایند. شاید بتوان خدمت خلق خدا را  که اولین وظیفه هر پزشک می‌باشد زنده و پابرجا نمود و ثمره نیکوی آن را که شایسته‌ترین پاداش برای پزشک و مقام ارجمند پزشکی است به‌دست آوریم. در روز تودیع جناب دکتر علیرضا زالی که درمدت ۴سال خدمت به‌عنوان رئیس نظام‌پزشکی نهایت شایستگی و بایستگی به‌جای‌آوردند با همراه یا کف‌زدن‌های متوالی انجام‌شد، جانشینی جناب دکتر ایرج فاضل، جراح فاضل و ماهر کشور به‌عنوان رئیس جدید نظام‌پزشکی به جانشینی جناب آقای دکتر زالی بسیار میمون و مقبول بود.

صمیمیت و دوستی مسئول پیشین رئیس سازمان نظام‌پزشکی و رئیس جدید سازمان و قول همکاری صمیمانه بین وزارت رفاه‌اجتماعی و سازمان نظام‌پزشکی بسیار امیدبخش و شادی‌آفرین می‌باشد. امید‌است با حسن‌نیت و آرامش بتوانیم درخدمت هموطنان عزیز و گرامی باشیم و محیطی مناسب برای انجام‌وظیفه، رفاه و شادی ملت عزیز ایران فراهم آوریم.


ارسال نظر

2 + 8 =

replica audemars piguet replica patek philippe replica breitling watches